Eluasemelaen

Siin oleme kokku kogunud kogu vajaliku informatsiooni kõikide võlausaldajate kohta, kes pakuvad eluaseme ostmiseks pikajalisi laene. Kui sa otsid sobivat laenu, et osta maja, maatükki või korterit, oled õiges kohas. Pole saladus, et hüpoteeklaen jääb teiega aastateks, seega on oluline valida endale kõige kasumlikum pakkumine.

VõlausaldajaAegLaenu summaVanusKomisjon %LaenuperioodTöö aeg
4.3 Tallinna Hoiu-laenuühistu отзывы

TALLINNA HOIU-LAENUÜHISTU INFO

1 h
500000 1000 - 500000 € TAOTLE
20 - 65 aastat

9

12 - 60 kuud
E-R: 24 H
L: Suletud
P: Suletud
5 CLEMENTER отзывы

CLEMENTER INFO

1 h
100000 1000 - 100000 € TAOTLE
18 - 75 aastat

10

3 - 120 kuud
E-R: 00:00-23:00
L: 00:00-23:00
P: 00:00-23:00

Mis on hüpoteeklaen eluaseme ostuks?

Mis on hüpoteeklaen eluaseme ostuks?Kes meist ei unistaks elust oma isiklikus kodus, mis on sisutatud nii nagu hing soovib? Me arvame, et see on praktiliselt iga inimese unistuseks. Kahjuks pole enda kodu omandamine sugugi nii lihtne. Ühel võib küll vedada pärandusega, teisel – eduka ettevõttega, kuid kolmandal ei jää midagi üle, kui võtta laen. Hüpoteeklaen eluaseme ostuks on laen, mis on mõeldud eluaseme ostuks, ehituseks või remondiks. Hüpoteek eeldab, et ostetud või panditud kinnisvara muutub pandiks terveks laenu tagasimakseajaks. Sellist laenu võib taotleda kuni 30 aastaks ja selle suurus on tavaliselt 85% valitud vara turuväärtusest. Eluasemelaenu taotledes tuleb arvestada sellega, et esimese sissemakse jaoks on vajalikud omad vahendid, mis tavaliselt moodustavad vähemalt 10% vara väärtusest. Sellised pikajalised laenud moodustavad väga suure vastutuse ja kohustuse mitmekümneks aastaks, seega enne laenu taotlemist tuleb kõik hoolikalt läbi mõelda ja koostada selge plaan pere eelarveks.

Millised on peamised tingimused eluasemelaenu saamiseks?

Eluasemelaenu taotlemiseks peab inimene olema vähemalt 18-aastane, olema Eesti Vabariigi kodanik (või omama elamisluba), tal peavad olema korrapärased igakuised sissetulekud ja mõnel korral on vaja läinud ka mõnda täiendavat dokumentatsiooni. Hüpoteegi suurus sõltub kinnisvara väärtusest, mida määrab hindaja. Tähtaeg määratakse vastavalt inimese maksevõimekusele, kuid mitte sunniviisilises korras. Igaüks saab valida maksetähtaja kuni 30 aastat, arvestades sellega, et makse summa ei ohi ületada 40% kogu kuu sissetulekust. Sellise laenu tagatis on omandatud või panditud vara, kuid lisaks sellele on vaja sissemakse, mis moodustab keskmiselt 10% kogu laenusummast. Paljudel juhtudel tuleb lisaks esimesele maksele tasuda ka eluasemelaenu väljastamise tasu, mis tavaliselt on 1% kuni 2% vara väärtusest. Kui on soov võtta laen laen ehituseks või ehituse lõpetamiseks, pidage meeles, et esitada tuleb ehitusluba ja võimaldada võlausaldaja esindajale võimalus ehitusplats üle kontrollida.

Kuidas taotleda eluasemelaenu?

 • Valige ettevõte, kellelt soovite eluasemelaenu taotleda;
 • Arvutage välja enda võimalused ja pange paika igakuine makse, mille suurust saate endale lubada;
 • Võtke ühendust usaldusväärse laenuettevõttega ja konsulteerige sellega;
 • Täitke avaldus valitud ettevõtte kodulehel või harukontoris;
 • Oodake, kuni võlausaldaja vaatab teie taotluse läbi ja otsustab, kas võtta taotlus vastu või see tagasi lükata;
 • Positiivse otsuse korral minge võlausaldaja juurde lepingut allkirjastama;
 • Täitke notari juures kõik formaalsused ja registreerige maa Kinnistusraamatus;
 • Pärast Kinnistusraamatus menetluste lõpuleviimist esitage võlausaldajale kõik vajalikud dokumendid.

Mida te peaksite saama?

 • Finantseerimine kuni 90% ulatuses vara väärtusest;
 • Laenutaotluse läbivaatamine 1-2 tööpäeva jooksul;
 • Eluasemelaen väljastatakse kõikide pankade klientidele;
 • Individuaalselt määratud intressimäärad ja maksegraafikud;
 • Tasuta konsultatsioonid.

Mis on laen riikliku tagatisega?

Eluasemelaen riikliku tagatisega on suunatud nende noorte (vanuses 18 – 35) spetsialiste jaoks, kellel on perekonnas kasvamas vähemalt üks alaeline laps. Kaasfinantseerimine eluaseme soetamisel on suurepärane võimalus osta oma maja või korter suure laenu eest, millel on väiksem intressimäär ja väiksem esmane sissemakse. Allpool vaatleme hoolikalt, millised laenupakkumised on suunatud noortele spetsialistidele ja millised on mõeldud lastega peredele, kelle vanus ei ületa 15 eluaastat.

Millega tuleb arvestada valides laenu riikliku tagatisega?

 • Tehingute summa – noortele peredele kuni 200 000 eurot, spetsialistedele – piirangut ei ole;
 • Spetsialistide laenu garantii suurus on kuni 50 000 eurot, perede puhul – vastavalt laste arvule;
 • Garantii pikkus – kuni 10 aastat, allesjäänud täitmata põhiosa vähendatakse järk-järgult;
 • Garantii tasu on intressimäär, sõltuvalt antud garantii suurusest.

Laen eluaseme omandamiseks noortele spetsialistidele:

 • Mõeldud alla 35 aastastele noortele, kes on omandanud kesk-, kõrg- või kutsehariduse;
 • Vähendatud sissemakse, mis ei ületa 10% kogusummast;
 • Eluasemelaen kuni 95% kinnisvara väärtusest;
 • Väga madal intressimäär uute ja renoveeritud elamuprojektide puhul.

Noore spetsialisti laenu jaoks vajalikud dokumendid:

 • Teave deklareeritud elukoha kohta;
 • Isikut tõendava dokumendi koopia;
 • Haridust tõendava dokumendi koopia.

Laen eluaseme soetamiseks lastega noorele perele:

 • Väljastatakse noortele peredele, kus kasvavad kuni 15-aastased (kaasa arvatud) lapsed;
 • Omanikuvahetuseks riigilõivu vähendamine kuni 05%;
 • Tühistatud riigilõiv hüpoteegi registreerimiseks;
 • Vähendatud sissemakse, mis ei ületa 10% kogusummast;
 • Laen eluaseme ostmiseks kuni 95% kinnisvara väärtusest.

Lastega laste jaoks vajalikud dokumendid:

 • Dokument (ID), mis kinnitab lapse (laste) sündi;
 • Riigiteatis hoole all olevate alaealiste kohta;
 • Teatis deklareeritud elukoha kohta – võite leida Eesti riiklikust portaalist.

Kas laenumakseid on võimalik edasi lükata?

Jah, laenumakseid saab vajadusel edasi lükata. On võlausaldajaid, kes pakuvad laenumaksete edasilükkamist kuni mitu kuud. Enamikul juhtudel tähendab see siiski, et pikeneb kogusumma maksmistähtaeg, mitte vaid ühe makse. Kuid kuna laenuteenuseid pakkuvaid ettevõtteid on palju, on teil võimalus valida endale kõige sobivam ettevõte, mis pakub ka selliseid teenuseid nagu tähtaja pikendamine ja maksepuhkus.

Kas eluasemelaenu makseid tuleks kindlustada?

Eluasemelaenu maksete kindlustamises pole midagi ebatavalist, just vastupidi, see võimaldab teil saada täiendavat stabiilsust. Näiteks kui te peaksite jääma töötuks, katab kindlustus vajalikud maksed, mida te (varem välja toodud põhjusel) ise katta ei saa. Üldiselt on sellise kindlustuse maksumus väike – kindlustusmakse hakkab 5 eurost kuus.

Kas eluaset tuleks kindlustada, juhul kui see on laenuga ostetud?

Võttes arvesse asjaolu, et õnnetused juhtuvad alati just siis kui neid ei oodata, oleks mõistlik mõelda enda vara kindlustamisele. Usume, et olete kuulnud igasugustest loodusõnnetustest, mis on aastate jooksul hävitanud paljude inimeste kodud. Asjaolu, et teie kodu on hävinud ei vabasta teid laenumaksetest. See on üks peamistest põhjustest, miks laenuga kodu ostes oleks mõistlik see kindlustada.

Mis on mõistlikum – kas elada üürikorteris või osta oma kodu?

Eluaseme rentimine on inimeste seas väga levinud ja tihti oma kodu soetamisest eraldab meid esmase sissemakse summa. Kuna esmase sissemakse suurus on enamasti 20% kogu laenusummast, on sellise summa säästmine või sõpradelt laenamine üsna keeruline. Loomulikult saab esmase sissemakse tasumiseks võtta mõne muu pikaajalise laenu, kuid see tekitab igakuiseid lisamakseid, mis koos eluasemelaenu maksetega võivad maksevõimekuse piiri ületada. Tavaliselt kehtestavad võlausaldajad igakuisete maksete limiidi, mis ei tohi ületada 40% inimese kogutulust. Me soovitame langetada selle limiidi veelgi madalamale, sest lisaks laenumaksete sooritamisele peaks inimene elama täisväärtuslikku elu ja olema võimeline raha kõrvale panna raskete aegade tarbeks. Kas te järgite maksevõimekuse läve korteri üürimisel? Raske uskuda, sest üürikorterid on väga kallid, seega oleks laenumaksete sooritamine teie jaoks kasumlikum. Kui teil on võimalus piisavalt raha kõrvale panna või saada soodne laen esmase sissemaksu tegemiseks, siis on see pikemas perspektiivis teile palju kasulikum ja juba üsna varsti õigustavad esimese osamakse kulud ennast ise.

Nagu näete on eluasemelaenu võimalused väga erinevad ja antud laen on kergesti kättesaadav kõigile Eesti kodanikele, kes vastavad võlausaldaja nõuetele. Võtta laenu eluaseme soetamiseks või maja ehituseks saab nii riikliku tagatisega kui ka ilma – kõik sõltub sellest, mis tugigruppi te kuulute. Kui tegu on noore spetsialistiga, kelle vanus ei ületa 35 eluaastat, või noore perekonnaga, kellel on vähemalt üks laps vanuses 15 aastat või noorem, siis võtta eluasemelaen pole ainult lihtsam, vaid ka tasuvam. Paljud inimesed ei kujuta isegi ette, missuguseid laenupakkumisi võivad nad saada ja elavad pimesi uskudes, et maja- või korteri laen on midagi, mis on äärmiselt keeruline ja neile kättesaamatu. Paljud inimesed rendivad enda eluaset, mistõttu raha, mis võiks minna oma laenu tasumisele, läheb kellegi teise taskusse. Igaüks kohaneb vastavalt enda olukorrale, soovidele ja rahalistele võimalustele, mis on täiesti arusaadav. Me soovitame teil hinnata enda olukorda ja kaaluda, missugune eluaseme finantseerimise lahendus on teie vajadustele ja maksevõimele kõige vastuvõetavam.


Vērtējums: 4,20 no 5
Balsis: 5

Eluasemelaen
Hinnang: 4.2 on 5
Hääled: 5

Kuidas laenu saada?

Esmalt valige laenuandja ja minge ja täitke avaldus tema veebisaidil. Valige nii suur igkauine kuumakse, et pärast kuumakse tasumist Teil jääb 3/4 sissetulekust alles. Valige väiksem laenusumma (suurem tõenäosus saada laenu). Täide laenutaotlused mitme erineva laenuandja juures. Seejärel saate teada, kes Teile laenu pakub ja kui soodsalt. Laenutaotluste täitmine on tasuta. Ainuke asi, mis sellega kaasneb, on see, et Teie meiliaadress saadakse ja hiljem võidakse Teile saada värkset infot laenupakkumistest. Kui üks laenuandja Teile laenu ei anna, siis proovige teist. Reeglina, mida kõrgem on laenu intress, seda kergem on laenu saada.

Miks STARCRED laenude võrdlus?

Säästke komisjonitasude pealt raha

Märkimisväärne kokkuhoid

Täiesti tasuta

Täiesti tasuta

Kõige soodsamad laenutüübid

Igat liiki laenud

Lugege krediidiülevaateid

Tõeline tagasiside laenuvõtjatelt