Laen aastaks

Kas sa soovid laenu võtta täna, aga hakata seda tagasi maksma alles 2019. aastal? Pole probleemi, siin on kokku kogutud teave kõikidest kiirlaenudest Eestis, mida saab taotleda üheks aastaks. Me valisime hoolikalt ja võdlesime parimate pakkumistega võlausaldajaid, kes väljastavad laenu 12. kuuks. Võrdle, vali ja taotle!

VõlausaldajaAegLaenu summaVanusKomisjon %LaenuperioodTöö aeg
3.6 MONEFIT отзывы

MONEFIT INFO

10 min
3000 50 - 3000 €

18 - 65 aastat

39,6 %

30 - 53 kuud
E-R: 09:00-21:00
L: 09:00-21:00
P: 09:00-21:00
5 INBANK отзывы

INBANK INFO

15 min
10000 300 - 10000 €

18 - 75 aastat

12,9 %

6 - 72 kuud
E-R: 09:00-17:00
L: 09:00-17:00
P: 09:00-17:00
3.9 BIGBANK отзывы

BIGBANK INFO

1 d
5000 5 - 5000 €

20 - 73 aastat

17 %

1 - 12 kuud
E-R: 09:00-18:00
L: Suletud
P: Suletud
4.6 LAEN отзывы

LAEN INFO

10 min
5000 300 - 5000 €

18 - 60 aastat

4 %

1 - 36 kuud
E-R: 08:00-20:00
L: 10:00-18:00
P: 10:00-18:00
4.2 SMSMONEY отзывы

SMSMONEY INFO

15 min
5000 300 - 5000 €

18 - 75 aastat

43 %

12 - 36 kuud
E-R: 08:00-20:00
L: 10:00-18:00
P: 10:00-18:00
4.9 SMSRAHA отзывы

SMSRAHA INFO

15 min
5000 300 - 5000 €

18 - 60 aastat

8 %

1 - 36 kuud
E-R: 24 H
L: Suletud
P: Suletud
5 CREDIT24 отзывы

CREDIT24 INFO

15 min
4000 50 - 4000 €

18 - 75 aastat

44 %

3 - 36 kuud
E-R: 09:00-18:00
L: 09:00-18:00
P: 09:00-18:00

Kust saab võtta laenu aastaks?

Kust saab võtta laenu aastaks?Kui me ei saa olemasolevate rahaliste vahenditega hakkama ja soovime juba täna võtta laenu aastaks ajaks, siis selleks on erinevaid võimalusi: pöörduda sugulaste poole, pangaväliste võlausaldajate poole või uurida laenupakkumisi pangast. Võttes arvesse laenu pikka makseaega ja asjaolu, et võlga saate tagasi maksta alles 12 kuu möödudes, siis laenata 200 – 400 eurot sõpradelt või sugulastelt oleks üsna keeruline. Kuid tuleb ette olukordi, kus sellise rahasummata hakkama saamine on pea võimatu. Me võime kokku põrgata mistahes ettenägematute asjaoludega või probleemidega, mida kahjuks ei saa paar päeva või paar nädalat edasi lükata, rääkimata ühest aastast! Kõike võib juhtuda, ühel on vaja pöörduda kiiremas korras arsti poole, teisel on vaja parandada äkitselt katki läinud auto, kolmandal juhtus mõni õnnetus... Sellistes olukordades tuleb kahtlemata proovida teenida võimalikult palju lisaraha või püüda suurendada juba olemasolevat palka. Kuid kui muud võimalust pole, siis saab vajadusel võtta laenu üheks aastaks, mis võimaldab jagada tagastamisele kuuluv summa 12 võrdseks laenumakseks. Hoolimata sellest, et seda kiirlaenuteenust pakuvad enamasti pangavälised võlausaldajad, me soovitame teil uurida ja tutvuda pakkumistega, mida võimaldab teie pank. Mõnikord pakuvad pangad madalamaid intressimäärasid, mis mängib olulist rolli võttes laenu pikemaks ajaks.

Millistel tingimustel saab võtta laenu üheks aastaks?

Aastase kiirlaenu tingimused on väga lihtsad. Taotleja peab olema Eesti Vabariigi kodanik, ta peab olema vähemalt 18 aastat vana (enamik ettevõtteid nõuavad vanuseks 20 aastat), kuid mitte ületama 75 aastat. Taotlejal peab olema korrapärane ja ametlik sissetulek ning eelistatavalt peaksid tal puuduma kehtivad maksehäired. Pole vahet, kas taotlete väikest laenu või suurt laenu – samad reeglid kehtivad igas olukorras. Erandjuhtudel võib võlausaldaja nõuda tagatisraha või käendajat, kuid enamasti, eriti väiksemate summade puhul, piisab sissetulekute kinnitamisest konto väljavõtte näol. Enne aastase laenu võtmist peaksite väga hoolikalt kaaluma, kas laenu intressimäär vastab teie maksevõimele. Esmased laenud, mille väärtus ületab mitusada eurot ja mille maksetähtaeg on pikem kui 30 päeva, pole reeglina 0% intressiga, mis tähendab, et laenu võttes peate kohe maksma vahendustasu. Iga ettevõtte määrab enda intressimäära ise, üldiselt jääb see 10% ja 15% vahele, kuid on ettevõtteid, kelle intressimäär on tõusnud 30%-ni. Selleks, et vältida tarbetuid võlgu ja muid probleeme, peaksite enne laenamist hoolikalt üle vaatama, kas teie sissetulekud vastavad nõutud intressimäärale.

Kui vanalt saab antud laenu taotleda?

Üldiselt alustame iseseisva eluga saades 18 või 20 aastaseks, seda kas omal tahtel või vastavate eluolude sunnil. See tähendab, et vanemad ei tegutse enam meie hooldajate rollis, pakkudes varjupaika, toitu ja riideid, vaid pakuvad ainult emotsionaalset tuge. Loomulikult on ka neid lapsevanemaid, kes kõrge eani jätkavad enda laste rahalist toetamist ja on valmis neid raskel ajal aitama. Kuid kahjuks tekivad sagedamini need olukorrad, kus peate ise enda eluga hakkama saama, ootamata, et vanemad terve elu hoolitsevad teie finantsilise heaolu eest. Selle tagajärjel satuvad noored tihtipeale olukorda, kus neil ei ole piisavalt raha – just see situatsioon sunnib neid teistelt raha laenama. Kuna selles vanuserühmas on sissetulekud pigem ebakorrapärased ja ettearvamatud, siis paljud võlausaldajad väljastavad aastast laenu noortele alates 20. eluaastast. Loomulikult on ka neid võlausaldajaid, kes väljastavad laene ka 18-aastastele, kuid see juhtub üsna harva.

Kas aastast laenu saab taotleda ilma palgatõendita?

Sellist laenu on võimalik taotleda aastaks ajaks vaid tingimusel, et teil on mingisugune regulaarne ja ametlik sissetulek. Praktiliselt mitte ükski võlausaldaja ei anna teile laenu aastaks ajaks, kui teil pole töökohta või teile ei väljastata hüvitist, penionit või stipendiumit. Ja selline käitumine on täiesti mõistetav, sest võlausaldaja vajab garantiid, mis määratakse inimese maksevõimekuse alusel. Kui inimesel ei ole ühtegi sissetulekut, siis tõenäoliselt ta ei suuda võlausaldajale õigel ajal tagasi maksta, mistõttu anda laenu sellisele inimesele oleks lihtsalt rumal. Sellises olukorras on palju mõistlikum laenata sõpradelt või sugulastelt, sest enda võlagadega koormamisel võivad olla äärmiselt negatiivsed tagajärjed. Samuti tasub meeles pidada, et aastane laen nõuab väga suurt vastutust ja selleks, et ei tekiks üleliigsed finantsilised probleemid, tuleks laenuvõtmise vajadust hoolikalt hinnata ja laenata ainult sellised juhul, kui muud vahendid raha saamiseks puuduvad. Laenu võtmise korral tuleb laenumakseid sooritada iga kuu kindlaksmääratud päeval, mis võib tõsiselt mõjutada teie finantsilist olukorda. Samuti on äärmiselt oluline, et pikaajalist laenu ei võetaks väheoluliste esemete tarbeks, mis kaotavad enda väärtuse juba enne laenu väljamaksmist.

Millisel põhjusel laenu väljastamisest võidakse keelduda?

Kui teie aastase laenu taotlus lükati tagasi, siis tõenäoliselt on selle põhjuseks kehtivad maksehäired või igakuine sissetulek, mis võlausaldaja silmis ei võimalda teil laenumakseid õigeaegselt sooritada. Kehtivad maksehäired mõjutavad suuresti võlausaldaja hoiakut teie suhtes, sest mitte keegi ei taha teha koostööd distsiplineerimata ja vastutustundetute klientidega. Oluliseks teguriks on ka sissetulekute suurus ja korrapärasus, sest see näitab inimese võimekust laen tagasi maksta. Kui teil on väikesed ja ebakorrapärased sissetulekud, näiteks saades alampalka, siis võlausaldaja mõistab hästi enda riske teile laenu väljastades. Sellises olukorras peab olema kriitiliselt mõtestatud ja mõistma, et antud olukorras te ilmselt ei saa endale seesugust teenust lubada.

Mida teha, kui te ei suuda laenu õigel ajal tagastada?

Kui olete jõudnud arusaamisele, et te mingil põhjusel ei suuda laenu tagasi maksta, siis tõenäoliselt tuleb võlausaldaja teile vastu ja pakub võimalust laenu maksetähtaega pikendada. Enamus laenuettevõtteid pakub makseraskuste korral enda klientidele võimalust maksetähtaega pikendada 7, 14 või 30 päeva võrra. Kuid pidage meeles, et 30 päeva pikendamise eest võib sellise lisateenuse maksumus ulatuda kuni 25%-ni laenusummast (kuumaksest). Te peate mõistma kui "kasumlik" on teie jaoks maksta ühte neljandiku sajast eurost. Mõnel juhul on otstarbekam võtta intressivaba kiirlaen teiselt võlausaldajalt ja pääseda pikendamiseks kulunud 25 euro tasumisest. Olukordi võib olla erinevaid, kuid peamine on anda endast kõik, et võlgadesse mitte jääda, vaid proovida laen õigel ajal tagasi maksta.

Kas laen 12. kuuks võib olla ohtlik?

Jah, laen 12. kuuks võib olla ohtlik, kui te ei suuda seda õigeaegselt tagastada. Nagu sai ka varem mainitud, siis iga viivitus kannab endaga kaasas lisakulusid. Kui te ei suuda laenu tagasimaksekuupäeva pikendamise eest tasuda, jõuate tõenäoliselt maksehäireregistrisse, mis rikub teie krediidiajalugu veel pikka aega. Iga tasumata laenumakse muutub teie jaoks suureks koormaks, seetõttu palun olge teadlikud enda otsustest. Praktiliselt alati on võimalus laen võtmata jätta ja leida olukorrale mõni muu lahendus. Ärge kiirustage kõige lihtsamat teed pidi, see seiklus võib teile üsna kalliks minna.

Nagu näete, saab antud laenuteenust kasutada mitmesugustes olukordades. Kui palga suurus lubab teil õigeaegselt laenumakseid sooritada, ei tohiks teil aastase laenuga probleeme tekkida. Sellest hoolimata tuletame meelde, et sellised teenused on väga ohtlikud – üks õigel ajal sooritamata makse võib muutuda võidujooksuks, et tasuda laenu tähtaja pikendamise makseid. Paljud, kes on laenanud väikese summa, on sattunud suurtesse võlgadesse, mida ühe palga ulatuses välja maksta on võimatu. Püüdke hoolikalt hinnata laenu võtmise vajadust ja otsida teisi võimalusi raha saamiseks. Ülalmainitut arvesse võttes võib järeldada, et isegi väike laen võib tekitada suuri probleeme laenu õigeaegse tagasimaksmisega. Negatiivne suhtumine antud teenustesse on sellises olukorras täiesti õigustatud, ning pole ime, et tihtipeale kuuleme inimesi kaebamas kõrgete trahvmaksete üle, mida nad võlausaldajatele maksma peavad. Süütuna tunduv laen, nagu näiteks laen aastaks, võib teile väga kalliks osutuda, kui juhtub nii, et te ei suuda võlausaldajale laenu õigel ajal tagasi maksta. Soovime, et te ei satuks olukorda, mis sunniks teid laenu võtma ja soovitame alati hoolikalt järgi mõelda, kas te ikka suudate võlausaldajaga arved õigeaegselt klaarida.


Vērtējums: 5,00 no 5
Balsis: 1

Laen aastaks
Hinnang: 5 on 5
Hääled: 1